Haberler

2024 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu!

2024 yılı, sinema dünyasında unutulmaz bir yere sahip oldu. Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Oppenheimer”, 96. Akademi Ödülleri‘nde adından sıkça söz ettirdi. Bu etkileyici film, En İyi Film başta olmak üzere, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu dahil, toplamda yedi ödülün sahibi oldu. 🎥🏆

Geceye Damgasını Vuran Yapım: Oppenheimer

Nolan’ın biyografik başyapıtı, “Oppenheimer”, sinema severlerin gönlünü fethetti. Film, tarihi bir bilim insanının karmaşık hayat hikayesini büyüleyici bir şekilde perdeye taşıyarak, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Nolan ve ekibinin özverili çalışmaları, onlara hak ettikleri ödülleri getirdi.

Başarıların Oyuncuları

Filmdeki muhteşem performanslarıyla Cillian Murphy En İyi Erkek Oyuncu, Robert Downey Jr. ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Murphy, bu başarısıyla ilk Oscarını kazanan ilk İrlandalı aktör olma unvanını elde etti. Ödülünü alırken duygularını, “Oppenheimer’ın dünyasında yaşadığımız bu günlerde, bu ödülü tüm pasifistlere ithaf etmek istiyorum,” diyerek ifade etti.

Nolan’ın Sinema Tutkusu

Christopher Nolan, “Dunkirk” ile elde ettiği adaylığın ardından, bu kez En İyi Yönetmen ödülünü kucakladı. Nolan, bu başarısını, Martin Scorsese ve Jonathan Glazer gibi sinema dünyasının önemli isimlerini geride bırakarak elde etti. Ödül konuşmasında, “Bu inanılmaz yolculukta ne olacağını bilmiyoruz, ama bu yolda sizlerle olmak benim için büyük bir anlam taşıyor,” dedi.

Teknik Başarılar Da Ödüllendirildi

“Oppenheimer”, En İyi Kurgu, En İyi Sinematografi ve En İyi Film Müziği gibi teknik kategorilerde de ödüllere layık görüldü, bu başarılar Nolan’ın sinematografik vizyonunun ve ekibinin ustalığının bir göstergesi olarak öne çıktı.

“Oppenheimer”, 2024 Oscar Ödülleri’nde elde ettiği başarılarla, sinema tarihindeki yerini sağlamlaştırdı ve Nolan’ın yaratıcı dehasını bir kez daha tüm dünyaya kanıtladı. Bu başarı hikayesi, izleyicilere ilham veren ve sinema sanatının gücünü ortaya koyan bir anı olarak kalacak. 🌟

Bunlarada Göz Atın :
Julianne Moore İmzalı "Mary & George" Dramasından İlk Görüntüler Yayında!
Kategori Kazanan
EN İYİ FİLM Oppenheimer
EN İYİ AKTÖR Cillian Murphy, “Oppenheimer”
EN İYİ AKTRİST Emma Stone, “Poor Things”
EN İYİ YÖNETMEN Christopher Nolan, “Oppenheimer”
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU Robert Downey Jr., “Oppenheimer”
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU Da’Vine Joy Randolph, “The Holdovers”
EN İYİ UYARLAMA SENARYO “Amerikan Kurgusu”
EN İYİ ÖZGÜN SENARYO “Bir Düşüşün Anatomisi”
EN İYİ CANLANDIRMA FİLMİ “Çocuk ve Balıkçıl”
EN İYİ KISA ANİMASYON “Savaş Bitti! John & Yoko’nun Müziğinden Esinlenildi”
EN İYİ ULUSLARARASI FİLM “The Zone of Interest”
EN İYİ BELGESEL FİLM “Mariupol’de 20 Gün”
EN İYİ KISA BELGESEL “Son Tamirhane”
EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK “Oppenheimer”
EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI “Ben Ne İçin Yaratıldım?”, “Barbie”
EN İYİ SES “Zone of Interest”
EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI “Poor Things”
EN İYİ CANLI AKSİYON KISA “Henry Sugar’ın Muhteşem Hikayesi”
EN İYİ SİNEMATOGRAFİ “Oppenheimer”
EN İYİ MAKYAJ “Poor Things”
EN İYİ KOSTÜM TASARIMI “Poor Things”
EN İYİ GÖRSEL EFEKTLER “Godzilla Eksi Bir”
EN İYİ FİLM KURGUSU “Oppenheimer”

Mehtap Üstün

Mehtap Üstün 1979 Kayseri doğumlu, evli iki minnoş kız ve bir yaramazmı yaramaz erkek annesi, ITU Radyo ve Sinema mezunu, el işi hobileri sever, blog yazmayı sever bir annedir. Burada sizlere en güzel içerikleri oluşturup, dizi ve filmlerden haberler yazacağım. Umarım beğenirsiniz :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı The Canterville Ghost 2023 Film Tanıtımı Top of The Lake Dizi Tanıtımı