Yabancı Diziler

Becoming Karl Lagerfeld 7 Haziran’da Disney+ ile Buluşun

Disney+’ın bugün Fransa, Canneseries Festivali’nde düzenlenen basın toplantısında duyurduğu üzere, Gaumont ve Jour Premier tarafından üretilen, dikkat çekici yeni drama serisi “Karl Lagerfeld’in Dönüşümü” tüm bölümleriyle 7 Haziran’da izleyiciyle buluşacak.

Daniel Brühl, daha önce “Savaşın Gürültüsü” ve “Kaptan Amerika: İç Savaş” gibi yapımlarda gösterdiği başarılı performanslarla tanıdığımız, merhum moda ikonu Karl Lagerfeld rolüne hayat verecek. Bu heyecan verici haber, geçtiğimiz yılın Mart ayında, dizi henüz “Kaiser Karl” ismiyle anılırken verilmişti.

Théodore Pellerin‘in Jacques de Bascher; Arnaud Valois‘un Yves Saint Laurent; Alex Lutz‘ün Pierre Bergé; Agnès Jaoui‘nin Chloé’nin kurucusu Gaby Aghion; Julia Faure‘nin Karl’ın arkadaşı Francine Crescent rolünde izleyeceğimiz diğer başrol oyuncuları, dizinin zengin oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

Almanya doğumlu Lagerfeld, beyaz saçları, siyah güneş gözlükleri ve karakteristik yüksek yakalı gömlekleriyle moda dünyasının unutulmaz simalarından biri olarak kabul edilir. 1983’ten 2019’daki vefatına kadar Chanel’in kreatif direktörü olarak görev yapan Lagerfeld, aynı zamanda Fendi’nin de kreatif direktörüydü ve kendi ismini taşıyan markasıyla moda dünyasında önemli bir yer edindi.

1972 yılında henüz 38 yaşında olan ve ikonik saç stiline geçiş yapmamış Lagerfeld, hırslı ve sorunlu bir genç olarak tanımlanan Jacques de Bascher ile tanışır ve bu karşılaşma, onun Yves Saint Laurent ile olan rekabetine yol açar.

“Karl Lagerfeld’in Dönüşümü” bizi 1970’lerin Paris, Monaco ve Roma’sına götürerek, moda imparatorluğunu kurma hırsıyla dolu Lagerfeld’in yükseliş hikayesini anlatıyor. İhtişam, ego çatışmaları, görkemli partiler ve yıkıcı tutkular eşliğinde, Lagerfeld’in kariyerinin başlangıcına tanıklık ediyoruz.

Dizi, o dönem Karl Lagerfeld ile birlikte moda ve kültür dünyasında yer alan önemli isimleri de gözler önüne seriyor. Jeanne Damas, Paloma Picasso; Claire Laffut, Loulou de La Falaise; Sunnyi Melles, Marlene Dietrich; ve Paul Spera, Andy Warhol olarak karşımıza çıkacaklar.

Bunlarada Göz Atın :
Smallville Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Raphaëlle Bacqué’nin çok satan “Kaiser Karl: The Life of Karl Lagerfeld” kitabından esinlenerek Isaure Pisani-Ferry, Jennifer Have ve Raphaëlle Bacqué tarafından yaratılan bu dizi, Jérôme Salle ve Audrey Estrougo gibi yetenekli yönetmenlerin gözetiminde hayat buluyor.

1970’lerin büyüleyici Paris atmosferini yeniden canlandırmayı hedefleyen dizi, set tasarımı, kostüm ve müzik alanlarında da sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiriyor.

“Karl Lagerfeld’in Dönüşümü”, modanın ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan bir dönemin kapılarını aralayarak, izleyicilere unutulmaz bir yolculuk vaat ediyor. Bu benzersiz hikaye, 7 Haziran’da sadece Disney+ üzerinden sizlerle.

Becoming Karl Lagerfeld Tanıtım Fragmanı

Mehtap Üstün

Mehtap Üstün 1979 Kayseri doğumlu, evli iki minnoş kız ve bir yaramazmı yaramaz erkek annesi, ITU Radyo ve Sinema mezunu, el işi hobileri sever, blog yazmayı sever bir annedir. Burada sizlere en güzel içerikleri oluşturup, dizi ve filmlerden haberler yazacağım. Umarım beğenirsiniz :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı The Canterville Ghost 2023 Film Tanıtımı Top of The Lake Dizi Tanıtımı